Minden, amit a Swarovski kristályokról tudni kell

A tény az, hogy a Swarovski kristályok a legmagasabb minőségű anyagokból készülnek. Ezeket a kristályokat a ma kapható legfinomabbaknak tartják. Legalább 32 százalékban tartalmaznak ólom-oxidot. Ettől a kristályok áttetszővé válnak, és a magasan képzett mesteremberek rétegről rétegre adják hozzá a ragyogó színeket. Ezekből a kristályokból aztán olyan ékszereket és medálokat készítenek, amelyek egyszerre elegánsak és lenyűgözőek.
A Swarovski kristályok egyedülálló tulajdonságai lehetővé teszik, hogy olyan designt hozzon létre, amely egyszerre egyedi és időtlen. Prizmáikat úgy tervezték, hogy káprázatos csillogást és szivárványos színeket sugározzanak. Ennek a hatásnak a létrehozásához a Swarovski eltávolítja az ólmot a kristálykeverékből, és kémiai bevonatokat ad hozzá. Ezek a kristályok úgy készülnek, hogy hasonlítsanak az északi fényre és szivárványszíneket produkáljanak. Függetlenül attól, hogy milyen designt tervez, ezek a kristályok biztosan feltűnést keltenek.
A Swarovski kollekció több különböző típusú követ tartalmaz, köztük a népszerű kerek kristályokat. A PP14 kő például két milliméter átmérőjű. A Swarovski 1028-as csiszolású kristályai 0,090 mm-től két milliméterig terjedő méretben kaphatók. Ezeket a köveket leggyakrabban ékszertervezéshez használják, de a divattervezők textíliák díszítésére is használják őket. A Swarovski vállalat az 1890-es években kezdte meg a cirkónia gyártását és csiszolását az ausztriai Wattensben, egy kisvárosban.
A Swarovski márka szabadalmaztatott gépi technológiát használ a Swarovski kristályok előállításához. Ez a technológia lehetővé teszi számukra, hogy minden egyes kristályt rendkívüli pontossággal és 100 fazettával csiszoljanak - és mindezt a cég központjában teszik. Ezeket a kristályokat ezután nagy pontossággal szeletelik, és maximális csillogással és ragyogással büszkélkedhetnek. Ezek a kiváló minőségű kövek ragyogóvá és szikrázóvá teszik a designt. Ne felejtse el azonban tisztán tartani őket, hogy megőrizze szikrázó minőségüket.
Daniel Swarovski, a cég mögött álló férfi 1862-ben született, egy üvegcsiszoló fia volt. Az iparág iránti szenvedélye arra késztette, hogy az 1880-as években megalapítsa cégét, és 1895-ben szabadalmaztatott egy gépet, amely lehetővé tette a kristályok még pontosabb csiszolását. Cége ma már ötödik generációs családi vállalkozás, és világszerte több mint 25 000 embert foglalkoztat.
A gyémántok és a Swarovski-kristályok nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek. Magas törésmutatóval és 0,044-es diszperzióval rendelkeznek. A törésszög a fehér fényt különböző színekre bontja, így kapjuk meg a színspektrumot. A Swarovski kristályok azonban különlegesek a kémiai képletük és a szabadalmaztatott nagy pontosságú csiszológép miatt. Ha azonban biztos akar lenni abban, hogy a kristályai valóban hibátlanok, érdemes hitelesített kristályokat vásárolni. Ezek a tanúsítványok megnövelik az árukat, de nyugalmat adnak Önnek.
Ha megfelelően ápolja Swarovski kristály ékszereit, azok évekig kitartanak. Sőt, akár generációról generációra is továbbadható. A Swarovski kristály ékszerek olyan luxusberuházás, amely nem fogja megtörni a bankot. De mint minden más luxus ékszer, a Swarovski kristályok sem jelentenek akciót. Garantáltan évekig fogja viselni őket. Megfelelő ápolással pedig családi örökségként öröklődhet.